23/04/2024

Президент Української академії наук Олексій Оніпко про фільм «Ліцензія на злочини»

0

22 лютого 2019 року в прес-центрі «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена презентації художньо-документального фільму «Ліцензія на злочини».

Як зазначив голова громадської ради ГО «KAVALYER» і режисер фільму Костянтин Слободянюк, фільм був знятий після отримання на електронну пошту організації підручника, який називається «Учебник патриотов РФ». Він містить інструкції з підготовки людей, здатних знищувати будь-яке інакомислення як в Росії, так і за її кордоном.

Одним з гостей конференції став видатний вчений, Заслужений винахідник України, Президент Української академії наук (УАН) Олексій Федорович Оніпко. Починаючи свій виступ, він звернувся до журналістів, присутніх в залі, як до офіцерів великої армії інформаційної безпеки та коротко розповів про організацію, яку він очолює: «Українська академія наук – це громадська організація, яка існує вже 30 років. Згідно законодавству, ми маємо десятки своїх власних науково-дослідних закладів, які займаються переважно технічними науковими дослідженнями в галузі техніки, енергетики, але є інститути, які займаються в тому числі й інформаційною безпекою, зокрема Інститут інформаційних технологій. Це науково-дослідні інститути. Ми створили в свій час три вищих навчальних заклади – університети. По цій темі – це Кременчуцький університет інформаційних технологій. Наша Академія та 68 наших підприємств мають біля 2000 штатних працівників в цілому. Вона ніколи не фінансувалася державою. Ми самі заробляємо кошти – своїми науковими дослідженнями, продаємо наукову продукцію. І дуже часто приходиться нам займатися проблемами безпеки, безпеки від відтоку інформації, наукової інформації, і взагалі в зв’язку з цим з самого початку діяльності ми приділяли цьому велику увагу».

Щодо теми підручників та патріотизму, якої торкнулися попередні виступаючі, Олексій Оніпко зазначив: «Найкращий підручник з безпеки – це Біблія, Коран. В радянські часи, коли пробували створити нову церкву і нову ідеологію, ті ж десять заповідей, тільки замість церкви – дім політпропаганди, були свої підручники безпеки («История КПСС» і багато інших). І сьогодні виграють війну як раз в першу чергу – велику війну виграють – ті країни, які добре володіють інформаційною безпекою й інформаційними технологіями. Україна програла війну. Так не стало Криму українського. Це є результат інформаційної війни. І, нажаль… Тут сьогодні говорили декілька слів (і буде фільм) про патріотизм. Проблема в тому, що в нас сьогодні на Україні взагалі не виховується патріотизм в людей, а навіть навпаки. Я бачу причини в цьому, що в нас немає жодної партії ідеологічної, тобто немає ніякої ідеології. Слава Богу, останній час якось релігії більше приділяється уваги. За радянських часів релігії як такої, можна сказати, не було, але релігія все ж таки виховує якусь порядність, патріотизм. Тож на сьогодні, якщо в нас в Україні так буде продовжуватися – не буде виховуватися патріот з людини, – то ми завжди будемо програвати війну, і взагалі країни як такої не буде».

Завершуючи свою промову, Президент УАН підкреслив, що, незважаючи на те, що підручники з інформаційної безпеки видавалися неодноразово, цій проблематиці не було приділено ніякої уваги: «Ми видавали підручник «Інформаційна безпека держави». Це ще підручник, виданий в 2005 році. Є підручники, які ми видавали ще в 90-х роках того століття. Все те, що ми будемо говорити, в підручниках цих є. Але ніхто не звертав на це уваги. Ми зайняті якимись такими політичними подіями. А от якраз в першу чергу я призиваю вас як офіцерів безпеки приділити увагу вихованню патріотизму молодих, ну, й не тільки молодих, людей. І якщо ми зуміємо це зробити, тоді буде держава безпечна».

Відеозапис прямої трансляції прес-конференції